Motocykle Ducati

Sme oficiálny dealer značky Ducati

Ducati je talianska firma zaoberajúca sa výrobou motocyklov. Založili ju v roku 1926 traja bratia Adriano, Marcello a Bruno Ducati, pričom pôvodne vyrábali elektrónky, kondenzátory a rôzne súčiastky pre rádioprijímače. Motocykle sa tu začali vyrábať až po druhej svetovej vojne.

Talianska firma Ducati má dlhú históriu siahajúcu do roku 1926. Od svojich začiatkov ako výrobca rôznych súčiastok pre rádioprijímače sa po druhej svetovej vojne preorientovala, prepracovala až po súčasný status dcérskej spoločnosti nemeckého koncernu Volkswagen.

Firma Ducati od svojich začiatkov vždy vyrábala rad vysokokvalitných, výkonných motocyklov s inovatívnym dizajnom a modernými technológiami.

Počas svojej dlhej histórie dosiahla niekoľko miľníkov, od vývoja ich športových a špeciálnych motocyklov vyvinutých v 50. rokoch až po úspech modelu Monster Dark na konci 90. rokov. Ich továreň bola niekoľko krát prestavená a rozšírená. Napríklad v 70-tych rokoch minulého storočia zahŕňal pretekársku dráhu okolo parkoviska pre zamestnancov na testovanie pretekárskych modelov Ducati.

Táto trať bola nahradená a modernizovaná v roku 1996, aby bola bezpečnejšia, pretože testovanie rýchlosti a výkonu ich motocyklov je stále dôležitou súčasťou výrobného procesu Ducati.

Úspechy v pretekoch (vrátane majstrovstiev sveta), sú neodmysliteľnou súčasťou histórie tejto značky. Na svojom konte ich má niekoľko stoviek. Práve preto bola v roku 1999 založená divízia Ducati Corse racing team. Pre túto divíziu so sídlom v Borgo Panigale v Bologni pracuje viac ako sto zamestnancov.

U nás nájdete kompletnú ponuku značky Ducati.