O značke TM Moto

Spoločnosť TM založili dvaja priatelia, ktorí mali dve najväčšie spoločné lásky motocykle a preteky. Zakladatelia TM, Claudio Flenghi a Francesco Battistelli (alebo skôr „Mr Engine“ a „Mr Frame“) sú dvaja kamaráti z detstva, ktorí veľkú časť svojho života strávili v priamom kontakte so svetom motocyklov.

V roku 1977 obaja odišli zo svojho zamestnania a založili podnik na výrobu motocyklov, pod názvom TM (z iniciál mien synov Flenghiho a Battistelliho – Thomas a Mirko). 

V roku 1977 v Miláne na výstave motocyklov dosiahla TM neočakávaný úspech. Tento úspech mal za následok presunutie priestorov z malej dielne Flenghi do novej a lepšie vybavenej továrne umiestnenej v priemyselnej zóne Pesaro. Presne v tomto období vstúpila do organizácie rodina Serafini, aby sa stala súčasťou spoločnosti, a tak sa v roku 1978 dosiahlo výrobné číslo 200 motokrosových bicyklov.

V roku 1979 vyrobila spoločnosť TM aj prvé enduro motocykle.

Nasledujúce roky bol rad rôznych jazdcov pri riadení motocyklov TM, ktorí dosiahli vynikajúce výsledky na národnej aj medzinárodnej úrovni, s rovnako vynikajúcimi výsledkami v sektore motokár, kde sa TM a jej motocykle čoskoro stali lídrom.

Filozofiou, ktorou sa TM vyznačuje, je bezpochyby výber materiálov, ktoré musia byť vždy tej najvyššej kvality a spracovania, nehovoriac o vysokom výkone motorov používaných na štandarde.

Aj veľmi nároční zákazníci si môžu kúpiť štandardný produkt, s ktorým môžu pretekať v súťaži na vysokej úrovni.